Aktualności

W polskich kurortach wyjrzy słońce, a temperatura dojdzie do 6 st. C

W Szklarskiej Porębie niebo się przejaśni, a zza chmur wyjrzy słońce. W najcieplejszym momencie dnia odnotujemy 1 st. C. Narciarze mogą szusować po warstwie śniegu sięgającej pół metra. Słoneczna aura czeka także wczasowiczów wypoczywających w Karpaczu. Jednak będą musieli założyć dodatkowy sweter, ponieważ słupki rtęci wskażą tam -4 st. C. Na stokach pokrywa śnieżna ma grubość blisko metra.
W Czarnej Górze słupki rtęci będą oscylować w okolicy 0 st. C. Na górnej stacji znajduje się 70 cm śniegu. Dodatnie wartości na termometrach odnotujemy w Ustroniu, Nowej Osadzie i Wiśle. Tam słupki rtęci wskażą 5 st. C, a narciarze nie mają już możliwości poszusować po stokach. W ośrodkach narciarskich brakuje śniegu.
 
W Tatrach zaświeci słońce
W Tatrach temperatura powietrza w ciągu dnia podskoczy do 1 st. C. Niebo będzie pogodne, synoptycy nie zapowiadają opadów. Amatorom zimowych szaleństw w Witowie radzimy udać się na stoki do Zakopanego. W ośrodku narciarskim Witów Ski brakuje śniegu. Z kolei blisko półtora metra białego puchu znajduje się na Kasprowym Wierchu, a 100 cm śniegu pokrywa Polanę Szymoszkową.
 
Nieczynny jest wyciąg w Małem Cichem, gdzie stoki pozbawione są śnieżnej otuliny. 2 st, C odnotujemy w Bukowinie i Białce Tatrzańskiej, gdzie zalega 65 cm śniegu.
 
Warunki narciarskie m.in. w Szczyrku i Zakopanem
 
Deszczowo w Krynicy
W Szczawnicy i Muszynie synoptycy zapowiadają pochmurną aurę z opadami deszczu. Nieprzyjemną pogodę zrekompensuje wysoka temperatura powietrza, ponieważ wartości na termometrach dojdą do 6 st. C. Podobna aura czeka wczasowiczów przebywających w Krynicy, tam jednak słupki rtęci wskażą tylko 2 st. C. W tych rejonach sezon narciarski dobiegł końca, ponieważ na zboczach brakuje śniegu.

« Wróć zobacz więcej aktualności »


Schowek ()
Schowek podręczny jest teraz pusty.

Żeby dodać obiekt do tego schowka należy kliknąć ikonkę + Schowek znajdującą się przy ofercie obiektu.

W celu usunięcia obiektu ze schowka kliknij ikonkę - Schowek znajdującą przy ofercie obiektu, który już jest dodany do schowka.